Mažina nugaros skausmą

1. Effect of the pilates method on pain and quality of life in pregnancy: A systematic review and
meta-analysis

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1360859223000918

Atlikti tyrimai atskleidžia, kad Pilateso pratimai gali sumažinti su nėštumu susijusį apatinės nugaros dalies skausmą labiau nei įprasti pratimai prieš gimdymą arba nesportuojant.

Kalbant apie paskelbtus klinikinius tyrimus, tirti rezultatai buvo tokie:

  • juosmens skausmas (Oktaviani, 2017; Sonmezer ir kt., 2020; Mothaghi ir kt., 2020; Diaz ir kt., 2017);
  • laikysenos pokyčiai (Culligan ir kt., 2010). );
  • funkciniai parametrai, tokie kaip svoris, kraujospūdis, raumenų jėga, stuburo mobilumas irkreivumas (Mazzarino ir kt., 2018; Higgins ir Green, 2011);
  • gimdymo parametrai (Mazzarino ir kt., 2018), saugumo parametrų laikymasis (Mazzarino ir kt., 2018; Higgins ir kt., 2003);
  • dubens dugno stiprinimo (Mazzarino ir kt., 2018; Higgins ir kt., 2003).

Iš šių šiuose tyrimuose įvertintų rezultatų pastebimas reikšmingas skausmo pagerėjimas, geresnis juosmens stabilizavimas, o Pilates buvo rekomenduojama, kaip saugi ir veiksminga mankšta šioms ligoms / būsenoms kontroliuoti (Oktaviani 2017; Sonmezer ir kt., 2020; Mothaghi ir kt., 2020); Diaz ir kt., 2017), reikšmingas kraujospūdžio kontrolės pagerėjimas ir visuotinės stuburo raumenų jėgos, lankstumo ir mobilumo padidėjimas. Vienas iš tyrimų parodė, kad sutrumpėjo aktyviosios gimdymo fazės trukmė (Mazzarino ir kt., 2018; Higgins ir Green 2011).

2. The effects of clinical pilates exercises on functional disability, pain, quality of life and lumbopelvic stabilization in pregnant women with low back pain: A randomized controlled study

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32986655/

Šio tyrimo tikslas buvo nustatyti klinikinių Pilates pratimų poveikį juosmens stabilizavimui, skausmui ir gyvenimo kokybei nėščioms moterims, kurios patiria juosmeninės dalies skausmą.

Tyrimo rezultatai atskleidė, kad Pilates pratimų grupėje ( nėščiosios, kurios atliko Pilates pratimus) po intervencijos skausmas ir judesių ribotumas reikšmingai pagerėjo. Taip pat pastebimas reikšmingas pagerėjimas po Pilates pratimų  miego, fizinio mobilumo subparametruose  ir juosmens stabilizavime.

3. Effect of Home-Based Tele-Pilates Intervention on Pregnant Women: A Pilot Study

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8775456/

Pilates pratimai veiksmingai treniruoja pagrindinius raumenis ir stabilizuoja klubų sąnarius, o tai palengvina dubens ir nugaros skausmus nėštumo metu. Tačiau pandemijos laikotarpiu  nebuvo konkrečių rekomendacijų ir galimybių nėščioms moterims atlikti fizinius pratimus.  Amerikos akušerių ir ginekologų koledžas  pasiūlė telepilateso pratimus nėščioms moterims, kad nustatytų jo poveikį nėščių moterų fizinei ir psichinei sveikatai.

Tiriamosios (nėščiosios moterys) atsitikitine tvarka buvo suskirstytos  į dvi grupes, kurios 8 savaites (50 min. per dieną, 2 dienas per savaitę): atliko Pilateso pratimus (PE, n = 7) ir  ne Pilateso pratimus (CON) , n = 7). Pratimai buvo koreguojami kas 3 savaites, atsižvelgiant į skausmą ir fizinio pasirengimo lygį. Prieš tyrimą  ir po tyrimo buvo išmatuota tiriamųjų kūno sudėtis, klubo sąnario mobilumas, dubens  dugno padėtis, Oswestry negalios indeksas (ODI) ir Pitsburgo miego kokybės indeksąas (PSQI).

Po tyrimo, nors kūno riebalų procentas ir kūno masės indeksas žymiai sumažėjo, kūno riebalų masė PE grupėje nepakito. PE grupėje lyginant su CON grupe, padidėjo kairiojo ir dešiniojo klubo sąnario lenkimas ir klubo atvedimas. ODI ir PSQI reikšmingai sumažėjo PE grupėje. Todėl 8 savaičių trukmės HTPE programa yra veiksminga nėščiųjų mankšta, mažinanti kūno riebalų apykaitą ir stiprinanti klubo sąnario raumenis, taip malšinanti nėštumo sukeltus nugaros skausmus ir nemigą.

4. Designing an intervention program over the effects of Pilates on pregnancy outcomes among the pregnant women: A protocol study

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7672282/

Pilates Mankšta nėštumo metu sumažina nugaros skausmus, vidurių užkietėjimo nepatogumą, gestacinio diabeto, preeklampsijos (=hipertenzijos) ir gimdymo su cezario pjūviu riziką. Pratimai taip pat gerina tinkamą svorio augimą nėštumo metu, lavina bendrą organizmo prisitaikymą prie nėštumo, stiprina kraujagysles ir širdį, pagreitina svorio metimo procesą po gimdymo [7]. Pilates mankštą nėštumo metu rekomenduoja ACOG (American College of Obstetrics and Ginekology).